Paris’te Gece Yarısı | İzle


Tatilden Faydalanıp Çok Sevdiğim Defalarca İzlediğim ve Başrölü’nde Owen Wilson’un bulunduğu Midnight in Paris -yani- Pariste Gece Yarısı Filmi Hakkında Yorumlarımı-Eleştirilerimi Paylaşacağım.

Filmi ilk izleyenler olumsuz yorum yapabilir. Çünkü filmde Parisin reklamını-tanıtımını çok yapıyor. Buda doğal bir şey bırakında adamlar yapsın asıl amaç filmin size verdiği bilgilerdir. Tamam belli bir hikayesi olmayabilir ama kurgusu yönetmenliği , seneryosuna bizzat ben hayran kaldım.

Eğer Paris’e yerleşmek, iş için orada senelerini harcamak, eğitim için gitme hayalini yaşıyor iseniz ve en önemlisi Paris’te aşkın,romantikliğin,gizemin,sanatçıların başkenti olduğu hayalini kuranlar için izlemeniz gereken müthiş bir film.

Filmi kısaca anlatmam gerekirse; sonbaharda evlenecek olan Amerikalı nişanlı çift Gil ve Inez, Inez’in babasının işinden dolayı bir müddet Pariste kalacaklardır. Bundan istifade Amerikalı nişanlılar güzel bir tatil geçirmeyi planlarlar.
Gil’in bir Paris aşığı olup onun eşi ve benzeri görülmeyen bir gerçeküstü bir maceraya atılmasını ve sadece Gil’in değil ailesininde hayatını değiştirecektir.

Bu gerçeküstü olaydan biraz Spoil vereyim
Gil nişanlısı ve arkadaşları ile gittiği bir partiden sıkılıp çıktıktan sonra Paris sokaklarında yürümeye başlıyor. Bu Gil’in sevdiği birşeydir ( Pariste Yürümek ) Gil zaten yazar olduğu için Paris onun için Ayrı bir yere sahip idi.

Neyse Gil dolaştıktan sonra taksi bulup oteline gitmek için saat kulesinin orada dolanıyor. Tabi gecenin bir vaktinde taksi bulamayıp saat kulesinin merdivenlerine oturuyor. Tam bu esnada 70-80’lerin lüx arabası olan Tosbaa’ya benzer birazda geniş olan bir araba saat kulesinin önünde durur ve içinden birileri Gil’i çağırır.

Ve bu esnada Gil gerçeküstü bir TARİHİ maceraya atılmış olur

Not: Arkadaşlar filmi önceden çok izlediğim hatırladığım sahneleri vs yazdım. Yanlışım olduysa özür dilerim. Size filmi kesinlikle öneririm.

İyi Seyirler.

 

Şunlar da hoşunuza gidebilir

LEAVE A COMMENT